Wypadek na autostradzie A1

W środę 11 września miał miejsce groźny wypadek w miejscowości Woźniki. W zderzeniu brały udział dwa samochody. Po pasażerów jednego z nich przyleciały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Więcej informacji na temat zderzenia przedstawił mł. asp Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu:

Wczoraj na 357 kilometrze autostrady A1 w rejonie węzła Woźniki na pasie w kierunku Częstochowy doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem Peugeota i Fiata 126p. Z ustaleń policjantów prowadzących czynności na miejscu wynika, iż około godziny 13.20 kierujący samochodem dostawczym Peugeot najechał na tył Fiata.

W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń ciała doznały dwie osoby podróżujące maluchem. Musiały one zostać przewiezione do szpitali przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci na miejscu prowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze. Na czas tych czynności droga w kierunku Częstochowy była zamknięta. Około godziny 16.00 przywrócono ruch pojazdów – dodaje Michał Sklarczyk.

Okoliczności, przez które doszło do tego wypadku są jeszcze nieznane, ponieważ czynności na miejscu wykonywali policjanci z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. W związku z tym, wszystkie dodatkowe okoliczności będą dopiero wyjaśniane.

FJ