XII Wyścig o Puchar Dobrowianki w Rzeniszowie

www rzeniszow

W sobotę (10 października) w Rzeniszowie (gmina Koziegłowy) odbędzie się XII Wyścig o Puchar Dobrowianki. Otworzy on sezon Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Na starcie stanie co najmniej 160 zawodników w różnych kategoriach wiekowych – będą wśród nich młodzicy i młodziczki, juniorki i juniorzy młodsi, juniorzy i juniorki, elita mężczyzn i kobiet oraz mastersi.

Trasa wyścigu nie będzie łatwa, zwłaszcza jeśli wcześniej zmoczy ją deszcz. – Trasa jest trasą techniczną. Jeżeli dostanie trochę wilgoci, czyli deszczu, to będzie trasą bardzo ciężką. (…) Są na niej tzw. w żargonie kolarskim agrafki, które należy pokonywać od zera, z krótkimi podjazdami. Zawodnicy tego nie lubią, bo to jest tzw. metoda interwałowa, która powoduje, że praktycznie od zera trzeba rozpędzać swoją maszynę o dwóch kółkach – mówi Andrzej Chmurzewski, prezes Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Błękitni” w Koziegłowach.
Wyścig główny wystartuje o godz. 14.00. Ale już od rana zarówno na dzieci, jak i na dorosłych przy starcie czekać będą liczne atrakcje. Biuro zawodów znajdować będzie się na parkingu przy fabryce Dobrowianki przy ul. Spółdzielczej 77 w Rzeniszowie.

źródło: foto: Organizator