Za kilka dni rusza piłkarski mundial!

W najbliższy weekend częstochowski Raków zagra ostatni mecz sezonu, a rozgrywki kończy też piłkarska Ekstraklasa. To jednak nie koniec futbolowych emocji, bowiem już za tydzień w Polsce rozpoczną się Mistrzostwa Świata do lat 20.

Od 23 maja do 15 czerwca w sześciu miastach o miano najlepszej młodzieżowej drużyny globu będą rywalizować 24 ekipy. Do obecności na stadionach zachęca prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Fantastyczna impreza, impreza na której w przeszłości grali wspaniali piłkarze, impreza, która będzie promocją Polski, Łodzi, naszej organizacji, gościnności i bezpieczeństwa – mówi. – Jestem przekonany, że to będzie impreza o wspaniałych walorach piłkarskich.

Wagę turnieju podkreśla też były piłkarz m.in. Realu Madryt i Liverpoolu Fernando Morientes, który dziś jest ambasadorem FIFA, a sam 24 lata temu brał udział w młodzieżowym mundialu.

– Powinniśmy się tu dobrze bawić i wszyscy, którzy przyjdą oglądać mecze powinni mieć świadomość, że nie wiadomo jakie gwiazdy światowej piłki się tu narodzą – zaznaczał.

Piłkarskie emocje podczas najbliższego miesiąca będą łatwo dostępne dla częstochowian. Dokładnie 95 km od Częstochowy, czyli w Tychach odbędzie się osiem spotkań, w tym pojedynki Argentyny z Republiką Południowej Afryki czy Koreą Południową, a także po jednym meczu 1/8 i 1/4 finału. Dwa mecze fazy pucharowej będzie można zobaczyć też na stadionie w Bielsku-Białej, gdzie jeszcze w fazie grupowej w hitowo zapowiadającym się meczu Argentyna zagra z Portugalią. Warto też pokonać 130 kilometrów drogi do Łodzi, by obejrzeć na żywo mecze Polaków z Kolumbią, Tahiti czy Senegalem oraz, a może przede wszystkim, 15 czerwca wielki finał mundialu.

Sprzedaż wejściówek odbywa się za pośrednictwem portalu biletowego FIFA.

własne / IAR / fot. FIFA