Zadecyduj o nazwach pociągów PKP Intercity

„Barbórka”, „Nikiszowiec”, a może „Spodek”? Rozpoczyna się trzecia edycja plebiscytu na nazwy pociągów PKP Intercity. Od 29 sierpnia do 4 września na facebookowym profilu przewoźnika można głosować na przydomki dla 16 składów, które będą kursowały od nowego rozkładu jazdy 2017/18.

Dla województwa śląskiego zostały przygotowane, w tym przypadku przez PKP Intercity, trzy propozycje nazw: „Barbórka”, „Nikiszowiec” oraz „Spodek” dla pociągu na trasie z Katowic do Poznania. Pierwsza z nich nawiązuje do święta górników – Barbórki, która jest obchodzona w Polsce co roku 4 grudnia. Kolejna nazwa, Nikiszowiec, odwołuje się do zabytkowej dzielnicy Katowic. Z kolei trzecia przywołuje symbol tego miasta – Spodek – wybudowany w 1971 roku. Futurystyczna hala widowiskowo-sportowa jest jedną z największych w tej części Europy.

Plebiscyt rusza 29 sierpnia i potrwa do 4 września. Mechanizm głosowania jest prosty i szybki. Wystarczy odwiedzić profil „PKP Intercity. Pociąg do podróży” na Facebooku i w specjalnie przygotowanych ankietach wybrać jedną z trzech propozycji nazw dla każdego z 16 połączeń.