Zbiórka na wóz strażacki w Janowie

fot. pomagam.pl/ospjanow

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie organizuje zbiórkę na nowy samochód pożarniczy. Poprzedni spłonął w pożarze, do którego doszło 23 kwietnia we wsi Teodorów.

Samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz był jedynym pojazdem tego typu w Gminie Janów, w związku czym był niezbędny przy działaniach tutejszej OSP. O szczegółach zbiórki mówi Janusz Solak, Komendant Gminny Zarządu OSP w Janowie.

– W gminie mamy dość duże powierzchnie leśne, dlatego taki samochód jest niezbędny dla naszej jednostki. Niestety, nasz jedyny wóz spłonął i został zniszczony w aż 60 proc., w związku z czym jego naprawa jest nieopłacalna. Z tego powodu uruchomiliśmy zbiórkę na portalu Pomagam.pl., której celem jest zebranie funduszy na zakup nowego samochodu dla OSP w Janowie.

Komendant podkreśla, że zbiórka będzie trwała tak długo, jak to konieczne, ale nie wyklucza również zakupu pojazdu używanego.

– Na chwilę obecną nie ustaliliśmy końcowego terminu zbiórki. Na pewno będziemy zbierać pieniądze do czasu, aż nie ustalimy, co dalej. Jeśli uda nam się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy, to kupimy nowy samochód, natomiast w przypadku nieuzbierania odpowiedniej kwoty postaramy się o zakup pojazdu używanego.

Do tej pory strażakom z OSP w Janowie udało się uzbierać ponad 20 000 zł. Chętni do wsparcia zbiórki mogą wpłacać pieniądze albo na portalu Pomagam.pl, albo bezpośrednio na konto OSP Janów.

MSI