Zderzenie ciężarówek na Drodze Krajowej nr 1

W poniedziałek, 23 kwietnia, w godzinach wieczornych na Drodze Krajowej nr 1 w miejscowości Kamieńsk zderzyły się trzy ciężarówki.

Z ustaleń policjantów wynika, że 54- letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, kierujący dafem najechał na inny samochód ciężarowy oczekujący na tzw. zielone światło. Następnie siłą uderzenia tiry uderzyły w ciężarowego renaulta. Z naczepy połączonej z dafem wypadły przewożone akumulatory, z których wylał się kwas. Dodatkowo nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z ciężarówek. Neutralizacją tych substancji zajęli się strażacy. Do szpitala z ogólnymi stłuczeniami ciała został przewieziony sprawca zdarzenia. Zarówno 33-letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący renaultem, jak i 50-letni gdańszczanin – kierowca dafa – nie potrzebowali pomocy medycznej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Usuwanie skutków tego zdarzenia trwało kilka godzin ze względu na konieczność użycia ciężkiego sprzętu specjalistycznego. W wyniku zdarzenia doszło do całkowitego zablokowania drogi. Policjanci zorganizowali objazdy. Ruch pojazdów w kierunku Częstochowy został całkowicie wznowiony około godziny 21.00.

Policjanci przypominają, że aby nie dochodziło do podobnych sytuacji na drodze, zazwyczaj wystarczy tylko przestrzegać przepisów, skoncentrować się na kierowaniu pojazdem a nie np. na telefonie komórkowym, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze czy dostrzegać innych uczestników ruchu. Warto pamiętać, że nasza kultura osobista przekłada się na kulturę jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze.

Info/fot. KPP w Radomsku