Zderzenie pociągu z autobusem

Zderzenie pociągu z autobusem będzie scenariuszem wojewódzkiego ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego. Rozpocznie się ono jutro w Starym Cykarzewie w gminie Mykanów.

Akcja pod hasłem „Przejazd 2019” zorganizowana zostanie przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Jej celem będzie sprawdzenie umiejętności reagowania i współdziałania różnych służb w sytuacji katastrofy lądowej. Ćwiczenie jest skrupulatnie zaplanowane oraz przygotowane.

– Scenariusz jest trudny, ale bardzo realny. Na przejeździe kolejowym na nieczynnej, remontowanej obecnie linii nr 146 dojdzie do zderzenia pociągu przewożącego niebezpieczne materiały z autobusem przewożącym 30 młodych ludzi. To okazja do sprawdzenia służb kryzysowych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich mówiła Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

W dniu ćwiczenia ulica Kolejowa będzie przejezdna tylko dla jej mieszkańców. Na ulicy Szkolnej natomiast należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów ratowniczych. Będą one poruszać się w trybie alarmowym, z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

BNO
Fot.: mykanow.pl