Zwłoki mężczyzny w stawie niedaleko Kłobucka

fot. KPP Kłobuck

Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku podała informację o odnalezieniu w stawie zwłok 52-letniego mężczyzny. Najprawdopodobniej był on mieszkańcem gminy Lipie.

Mężczyznę odnaleziono we wtorek w godzinach wieczornych. O szczegółach sprawy mówi mł. asp. Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

– W miniony wtorek, 11 sierpnia kilka minut po godz. 19 oficer dyżurny otrzymał informację dotyczącą zwłok mężczyzny odnalezionych przy jednym z hodowlanych stawów znajdujących się pomiędzy miejscowościami Natolin i Zbrojewsko.

Mł. asp. Kamil Raczyński mówi również o czynnościach, prowadzonych tuż po odnalezieniu mężczyzny.

– Ciało zmarłego, 52-letniego mieszkańca gminy Lipie, było częściowo zanurzone w wodzie, a nieopodal znajdował się rower należący do mężczyzny. Na miejsce skierowano mundurowych, którzy wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonywali policyjne czynności.

Całość nadzorował częstochowski prokurator, który podjął decyzję o zleceniu przeprowadzenia sekcji zwłok mężczyzny. Dokładne okoliczności zdarzenia i przyczyna śmierci mężczyzny zostanie ustalona w toczącym się postępowaniu prowadzonym przez kryminalnych z Krzepic pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

MSI