Fundacja „Niech się… Dzieje” zaprasza na spotkania z Autorytetami XXI wieku

Fundacja „Niech się… Dzieje” powstała w 2015 r. w Częstochowie z inicjatywy Magdaleny Celeban. O tym, jakie są cele fundacji, kogo obejmuje i na czym polega pomoc mówi prezes Magdalena Celeban:
– Fundacja „Niech się… Dzieje” ma dość szerokie założenia. Chcemy wspierać przede wszystkim uczniów, młodzież zdolną i utalentowaną. Zapraszamy serdecznie takie osoby z Częstochowy i okolic do współpracy, która polega na wsparciu w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez sfinansowanie dodatkowych lekcji lub warsztatów, albo przygotowaniu spotkań z ludźmi, którzy odnieśli już swój sukces.
Spotkania z osobami znanymi, publicznymi, od których młodzież może czerpać i na kim może wzorować się w dążeniu do spełniania swoich marzeń mają już swój cykliczny charakter w postaci spotkań z Autorytetami XXI wieku. Kogo już udało się zaprosić na te spotkania i skąd w ogóle pomysł na taką formę warsztatów?
– Potrzebujemy autorytetów, ponieważ w dzisiejszych czasach brakuje nam takich osób. Gościliśmy Szymona Hołownię, ale również częstochowian, którzy już są autorytetami nie tylko w Polsce ale też poza granicami naszego kraju – Piotr Herzog, Dariusz Gawroński. Myślę, że warto takie osoby pokazywać, ponieważ są dowodem na to, że można osiągnąć wiele. Wystarczy mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. My jako Fundacja chcemy wspierać młodzież już na tym pierwszym etapie planowania, aby nasi podopieczni nie bali się podejmować pierwszych kroków w realizowaniu swoich marzeń – wyjaśnia Magdalena Celeban.
W piątek 21 lipca odbyło się kolejne spotkanie z Autorytetem XXI wieku o. Leonem Knabitem w siedzibie Gaude Mater.

MK