Powiedziałem prawdę – senator Artur Warzocha komentuje doniesienia medialne

Senator Artur Warzocha w wypowiedzi dla Telewizji Orion jakiś czas temu zapewnił, że jest realna szansa na powstanie województwa częstochowskiego. Reakcją na tę wypowiedź jest publikacja w Gazecie Wyborczej, zarzucająca senatorowi Warzosze mijanie się z prawdą. Tekst został napisany w oparciu o odpowiedź na interpelację poseł Izabeli Leszczyny, skierowaną do MSWiA z pytaniami czy w ciągu kilkunastu miesięcy powstanie województwo częstochowskie i czy aktualnie prowadzone są prace dotyczące zmian w podziale terytorialnym stopnia wojewódzkiego. „W MSWiA nie są aktualnie prowadzone prace dotyczące zmian w podziale terytorialnym stopnia wojewódzkiego. Powyższe nie oznacza, że kwestia powołania nowych jednostek samorządu terytorialnego na poziomie wojewódzkim pozostaje zamknięta.” – tak brzmi fragment odpowiedzi wiceministra Pawła Szefernakera.

Senator Artur Warzocha, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Częstochowy, odpowiada wprost: publikacja prasowa i pojawiające się w mediach społecznościowych wpisy zarzucające senatorowi kłamstwo, oparte są o wyjęty z kontekstu fragment wypowiedzi, a dokładnie w oparciu o jedno zdanie (pierwsze z zacytowanych powyżej) z ministerialnej odpowiedzi.

Kolejnym tematem, który pojawił się w rozmowie z gościem Radia Fiat był problem swobodnego przejścia pielgrzymów Alejami na Jasną Górę:

POSŁUCHAJ ROZMOWY
Rozmawiała Aleksandra Mieczyńska

Pełny tekst odpowiedzi na zapytanie w sprawie wsparcia premiera Mateusza Morawieckiego dla powołania województwa częstochowskiego