ROK – jubileuszowo

DSC_1452

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie świętuje jubileusz 40-lecia istnienia. Na stronie internetowej ROK-u czytamy: Instytucja funkcjonująca obecnie pod nazwą Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie powstała na przełomie lat 50-tych i 60-tych jako Powiatowy Dom Kultury, przekształcony później w Powiatową Poradnię Pracy Kulturalno- Oświatowej – filię ówczesnego Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach. W 1975 r. poszerzono jej zakres i zasięg działania na obszar nowo powstającego województwa częstochowskiego i utworzono Wojewódzki Dom Kultury, którego nazwę zmieniono w 1991 r. na Wojewódzki Ośrodek Kultury. Ostatecznie w 2000 r. po kolejnych zmianach instytucja przyjęła obecną nazwę.
Gościem Aleksandry Mieczyńskiej w Radiu Fiat była dziś (30 września) Małgorzata Majer – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.