AZS gra dalej w Pucharze Polski

azs logoAZS Częstochowa po sporych problemach i pięciosetowym meczu awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Wczoraj podopieczni trenera Marka Kardosa wygrali w Będzinie z Banimexem 3:2. W walce o ćwiercfinał  zagrają za tydzień we własnej hali z Transferem Bydgoszcz.

Pierwszy set wczorajszego meczu zakończył się blamażem częstochowian i porażką do 16. Kolejne dwie odsłony nie bez trudu udało się wygrać, by w czwartm secie znów ponieść porażkę, tym razem do 20. Tie – break zakończył się szczęśliwą wygraną AZS-u, głównie dzięki odbrej zagrywce Dawida Murka. W  kolejnej rundzie nasza drużyna zmierzy się z Transferem Bydgoszcz (22.01, godz. 18.30) Wcześniej, częstochowianie w ramach kolejnego meczu Plus Ligi zagrają z Lotosem Treflem Gdańsk. Początek meczu w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

MKS Banimex Będzin – AZS Częstochowa 2:3 (25:16, 22:25, 22:25, 25:20, 10:15)

MKS: Stelmach, Gaca, Hunek, Żuk, Wójtowicz, Tomczyk, Mierzejewski (libero) oraz Warda, Król.

AZS: Marcyniak, Murek, Kaczyński, Hebda, Vesely, Buczek, Piechocki (libero) oraz Kaźmierczak, Bik (libero), Kamiński, Bednorz.