AZS powalczy w meczu na szczycie

Dopiero co AZS Częstochowa rozegrał w swojej hali Derby Częstochowy z Norwidem, w których wygrał 3:0, a już na akademików czeka kolejne bardzo ważne wyzwanie. W najbliższą sobotę o godz. 17 zostanie rozegrany mecz na szczycie 1 ligi siatkarskiej mężczyzn. AZS uda się do Tomaszowa Mazowieckiego, aby rywalizować z tamtejszą Lechią o pierwsze miejsce w tabeli.

– Do każdego meczu staramy się podchodzić z pokorą. Oczywiście, bardzo nas cieszy dyspozycja zespołu w ostatnim czasie, ale nie możemy popadać w hurraoptymizm. Do Tomaszowa jedziemy jako drużyna, która chce pokazać na parkiecie walkę, a jeżeli uda się też wygrać to będziemy się bardzo cieszyć. Najważniejsze dla nas jest to, że wynik sportowy idzie w parze z odbudową organizacyjną klubu – mówi Kamil Filipski, prezes AZS-u Częstochowa:

Aktualnie akademicy zajmują 2. lokatę i kontynuują serię zwycięstw, która jak na razie sięgnęła 11. Spotkanie AZS-u Częstochowa z Lechią Tomaszów Mazowiecki odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17. Zwycięzca tego spotkania zasiądzie na fotelu lidera 1 ligi. W tym samym czasie Norwid Częstochowa będzie rywalizował we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki.