AZS przegrywa z LOTOSEM Trefl Gdańsk

Siatkarze AZS-u Częstochowa przegrali na pożegnanie z własną publicznością w rundzie zasadniczej PlusLigi. Tym razem Akademicy z Częstochowy ulegli drużynie LOTOSU Trefl Gdańsk 0:3 (17:25; 24:26; 15:25). Najlepszym graczem spotkania został wybrany Damian Schulz (Gdańsk).

Częstochowianie nie byli faworytem w starciu z wyżej notowanym rywalem, co nie powinno dziwić, gdyż AZS z aktualną formą nie może być uznany za faworyta w jakimkolwiek pojedynku z drużynami PlusLigi. Podopieczni Michała Bąkiewicza nawiązali walkę jedynie w drugim secie, który i tak ostatecznie zakończył się wygraną gości na przewagi. W grze częstochowian brakowało jakości i wiary w siebie.

Do końca sezonu Akademikom pozostało jedno spotkanie, które nie będzie już miało znaczenia dla końcowego układu tabeli. Jeżeli siatkarze spod Jasnej Góry chcą pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej muszą skupić się na spotkaniach o 15. miejsce.

źródło: azsczestochowa.pl

AZS Częstochowa – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3 (17:25; 24:26; 15:25)
AZS: Tomasz Kowalski, Moroz, Buniak, Szymura, Grebeniuk, Janus, Adam Kowalski (libero) oraz Szlubowski, Polański, Wawrzyńczyk, Buczek. Trener: Michał Bąkiewicz
LOTOS Trefl: Schulz, Pashytskyy, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek (libero) oraz Niemiec, Romać, Ferens. Trener: Andrea Anastasi
MVP: Damian Schulz