AZS wraca po swoje!

„Wracamy po swoje” – pod takim hasłem odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawili się dziennikarzom prezesi AZS-u Częstochowa. Przypomnijmy, że 21 sierpnia na stanowisko Prezesa Zarządu AZS-u powołany został Kamil Filipski, natomiast funkcję Wiceprezesa zaczął pełnić Mateusz Czaja.  Przed nowym zarządem trudne zadanie: odbudowanie marki drużyny, która przez lata była wizytówką Częstochowy i jedną z najlepszych drużyn w Polsce. Kamil Filipski przyznaje, że to trudne i odpowiedzialne zadanie. – Wracamy po PlusLigę w dalszej perspektywie, ale wracamy przede wszystkim po kibiców, bo to dla nich budujemy ten klub – wyjaśnia prezes Filipski. Dodaje jednak, że klub nie będzie tworzył presji natychmiastowego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej – Mamy fajny ambitny zespół i sztab trenerski. Nie mówimy, że w tym roku awans jest niemożliwy, ale zakładamy, że wywalczymy go w ciągu trzech lat.
Pierwszym trenerem częstochowskiej drużyny został Krzysztof Stelmach, a drugim Dariusz Parkitny.  Wybitnemu siatkarzowi przed laty zawodniczo związanemu z częstochowskim klubem przyjdzie pracować z bardzo młodym zespołem. – To młoda drużyna, ale przede wszystkim drużyna ambitnych zawodników, którzy chcą poprawiać swoje mankamenty – ocenia Stelmach.
Funkcję statystyka zespołu pełnić będzie Michał Róg, trenerem przygotowania fizycznego ponownie został Grzegorz Poznański, natomiast fizjoterapeutą – Mateusz Derda. Kapitanem drużyny jest Patryk Szczurek, który przyznaje, że budowa drużyny dopiero się rozpoczyna.
Klub nie jest w żadnym stopniu zadłużony, ale musi zwrócić ok. 200 tys. złotych z miejskiej dotacji. Zdaniem działaczy nie będzie to jednak miało wpływu na budżet klubowy.
Skład zespołu przedstawia się następująco:
Rozgrywający: Patryk Szczurek, Mariusz Magnuszewski
Środkowi: Moustapha M’Baye, Bartłomiej Janus, Daniel Szaniawski, Mateusz Siwicki
Przyjmujący: Sławomir Stolc, Bartosz Bućko, Sławomir Busch, Hubert Mańko
Atakujący: Bartosz Krzysiek, Mateusz Rećko
Libero: Łukasz Koziura, Piotr Macheta
Swoje mecze AZS będzie rozgrywał w Hali Częstochowa, ale nie wykluczone, że na kilka spotkań siatkarze powrócą do Hali Polonia. Sezon 2017/2018 rozpocznie dwoma meczami u siebie, 30 września podejmie SMS PZPS Spała, a 7 października MKS Ślepsk Suwałki.

Jacek Jarawka

foto: Zbyszek Derda