Co dalej z Centrum Piłki Nożnej?

Nie zakończyła się jeszcze procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę Centrum Piłki Nożnej, które miało powstać przy ul. Limanowskiego, czyli obiekt, na którym swoje mecze miałby rozgrywać RKS Raków Częstochowa.

Z informacji uzyskanych od rzecznika Urzędu Miasta wiadomo jednak, że została wykluczona tańsza oferta, ze względu na to, że przystępujący do przetargu oferent nie przedstawił wymaganych przez urząd dokumentów. Oferta opiewała na kwotę 78 mln 670 tysięcy zł i złożyło ją konsorcjum dwóch przedsiębiorstw polskich i jednego tureckiego. Liderującą firmą jest Stadion Pro z Zabrza. Druga oferta złożona przez częstochowską Przemysłówkę wyniosła 91 mln zł.

Jednak Prezes Wojciech Cygan zamieścił na swoim profilu facebookowym informację, która budzi pewne nadzieje:

Mimo dzisiejszej pogody mam wrażenie, że klimat w Częstochowie się ociepla. W temacie modernizacji obiektu Rakowa udało się wypracować rozwiązanie, które, przy znacznym ograniczeniu rozmiarów pierwotnie planowanych prac, pozwoli dostosować obiekt przy Limanowskiego 83 do warunków licencyjnych Ekstraklasy. Co więcej, koncepcja ta została wstępnie zaakceptowana przez wszystkie zainteresowane strony. Do połowy przyszłego tygodnia oczekujemy na kosztorys, który pozwoli stwierdzić, czy tak zaprojektowana modernizacja będzie realnie możliwa do wykonania w ramach zabezpieczonych na to środków finansowych. O dalszych krokach w sprawie będziemy informować w miarę czynionych postępów. Na podziękowania także przyjdzie jeszcze czas.

Przemysłówka do 3 grudnia ma przedstawić dokumenty potwierdzające spełnienie warunków niezbędnych do wykonania inwestycji.

Jaki będzie finał, na razie nie wiadomo. Dla wszystkich fanów piłki nożnej, a przede wszystkim kibiców Rakowa najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie szybkiego remontu, który dostosuje stadion do wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pozwoli to na dalszą grę Rakowa w Ekstraklasie w przyszłym sezonie, oczywiście pod warunkiem osiągnięcia przez klub odpowiednich wyników sportowych.