Częstochowa Trek Race

Zapowiedź niezwykłego wydarzenia miała miejsce w 24 kwietnia w Częstochowie. Na briefingu prasowym zaprezentowana została trasa Częstochowa Trek Race, wyścigu rowerowego dla amatorów, w którym wezmą udział również zawodowcy, w tym czołówka polskiego kolarstwa szosowego. Wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 16 września 2018 r. Odbywać się będzie w ramach cyklu Road Tour, organizowanego przez znanego kolarza, Cezarego Zamanę:
– Jako współorganizator Częstochowa Trek Race pojawię się, pościgam. Ale przede wszystkim jestem organizatorem imprezy, która jest skierowana do amatorów, zawodowcy są tłem dla tej imprezy, maja przyciągnąć jak największą rzeszę amatorów. Liczymy na to, że pół tysiąca ludzi może na rowerach się pościgać po bardzo fajnej trasie.Ideą tej imprezy jest przede wszystkim to, żeby jak najwięcej amatorów wzięło udział w tej niezwykle ciekawej imprezie. Impreza ma swoją bazę w centrum Częstochowy, a wyjeżdża na piękną Jurę Krakowsko-Częstochowską.
Start i meta wyścigu będą zlokalizowane na Placu Biegańskiego. Zawodnicy rywalizować będą na dwóch dystansach: PRO, wynoszącym 95 km oraz ½ PRO – 55 km. Regulamin wyścigu oraz wszelkie informacje dostępne są na stronach internetowych organizatora: www.tour.zamanagroup.pl

ZD