Częstochowscy zawodnicy Nordic Walking na podium!

W sobotnim, trzecim etapie Pucharu Polski Nordic Walking rozegranym w Kolbuszowej zawodnicy Viking Nordic Team Częstochowa zajęli siedem miejsc na podium. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli – Ewelina Suriak (K18, dystans 10km), Daniel Wojtasiński (M30, dystans 10km), Mariola Pasikowska (K30, dystans półmaratonu) i Paweł Stępniewski (M18, dystans półmaratonu). Drugie miejsca zajęli – Ewa Dusiel (K50, dystans 10km) i Jarosław Pietrzyk (M30, dystans półmaratonu), a trzecie – Michał Suriak (M18, dystans 10km). Tuż za podium uplasowała się Agnieszka Kolarska (K30, dystans 10km). Na najkrótszym dystansie pięciu kilometrów nasi reprezentanci – Zbigniew Cudak (M45) i Bożena Jurczyńska (K55) ukończyli zawody odpowiednio na siódmym i szóstym miejscu.

Do końca rywalizacji w ramach Pucharu Polski Nordic Walking 2017 pozostają jeszcze cztery rundy – Elbląg, Polanica Zdrój, Osielsko i Hajnówka.

Źródło: Viking Nordic Team Częstochowa, Daniel Wojtasiński