Po rekordowo wygranych przez Leona Madsena 3 rundach TAURON SEC, Duńczyk znalazł swojego pogromcę. Kolejne zawody z cyklu Speedway Euro Championship wygrał Brytyjczyk Robert Lambert, który również notuje świetny sezon. Żużlowiec broniący barw ROW-u Rybnik wygrał z tak dużą przewagą, że dodatkowo wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce należałoby traktować jako niespodziankę, gdyż Timo Lahti ostatnio nie zachwycał. Fin wykorzystał jednak bardzo dobrze znajomość gnieźnieńskiego toru i niewiele brakowało, aby to on dojechał do finałowej mety jako pierwszy. Podium dopełni solidnie prezentujący się w każdej z rund cyklu Grigorij Łaguta.

Leonowi Madsenowi udało się co prawda awansować rzutem na taśmę do biegu barażowego, ale zajął w nim ostatnie miejsce kończąc ostatecznie zawody na 6. miejscu. Trzeba przyznać, że tor w pierwszej stolicy Polski był bardzo wymagający i nie pozwalał na zbyt dużo mijanek. Kluczowym dla sukcesu był dobry start i rozegranie pierwszego łuku.

Wielki finał TAURON Speedway Euro Championship 2020 odbędzie się 29 lipca w Toruniu.