Kolejna przegrana AZS-u

AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel

Siatkarze AZS Częstochowa przegrali w meczu 17. kolejki PlusLigi z Jastrzębskim Węglem 0:3. Czwarty zespół PlusLigi we własnej hali pewnie zdobył kolejne trzy punkty.
Akademicy fatalnie rozpoczęli mecz w Jastrzębiu-Zdroju, bo już po pierwszych czterech akcjach trener Michał Bąkiewicz musiał prosić o czas, skoro na tablicy wyników był wynik 4:0. Drużyny wróciły na boisko, a błąd w ataku popełnił Stanisław Wawrzyńczyk i było już 0:5. Niestety, to sprawiło, że emocji w tej partii już nie było, bo jastrzębianie kontrolowali przebieg gry. Bąkiewicz szukał punktu zaczepienia zmianami, ale przewaga gospodarzy i tak rosła. Po bloku Grzegorza Kosoka było już 17:7, a dopiero w końcówce częstochowianom udało się nieco zmniejszyć przewagę drużyny trenera Marka Lebedewa. O ile w pierwszym secie Akademicy właściwie zupełnie nie powalczyli, o tyle w drugim na początku gra była dość wyrównana. W pierwszych akcjach częstochowianie nawet wygrywali, ale po dziesiątym punkcie jastrzębski zespół znów odskoczył na kilka punktów. I – nie po raz pierwszy w tym sezonie – częstochowianie nie umieli tej przewagi zniwelować. Po asie Macieja Muzaja było 15:11, a chwile później Jason Derocco dał swojej drużynie siedmiopunktową przewagę. Ten sam gracz wbijając w pole AZS asa zakończył drugą partię. Podobnie wyglądał też trzeci, ostatni set tego meczu. Na początku nasz zespół prowadził 3:1, po asie Muzaja był remis 4:4, później chwilę zespoły grały punkt za punkt, aż wreszcie Jastrzębski Węgiel odskoczył na kilka punktów, czym złamał opór rywali. Gospodarze dobrze radzili sobie w bloku, którym stanowczo zbyt łatwo zatrzymywali częstochowian i kolejny raz bardzo wysoko wygrali.

Jastrzębski Węgiel – AZS Częstochowa (25:18, 25:16, 25:16)
Jastrzębski: Kampa, DeRocco, Kosok, Muzaj, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero) oraz Bachmatiuk, Ernestowicz. Trener: Mark Lebedew.
AZS: Tomasz Kowalski, Moroz, Buniak, Adamajtis, Wawrzyńczyk, Szalacha, Adam Kowalski (libero) oraz Szlubowski, Szymura, Buczek, Polański. Trener: Michał Bąkiewicz.
MVP: Damian Boruch (Jastrzębski Węgiel)

źródło: AZS Częstochowa