raków

Piłkarze Rakowa odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu! W sobotnie popołudnie, czerwono-niebiescy pewnie pokonali Gryf Wejherowo 4:1 i po czterech kolejkach są wiceliderem tabeli.

Do meczu z Gryfem, częstochowianie przystąpili osłabieni brakiem Błażeja Cyferta i Damiana Warchoła. Obu zawodników z sobotniego występu wykluczyły kontuzje. Ich miejsce w kadrze meczowej zajęli: Maciej Pałaszewski i Łukasz Góra, który zastąpił Cyferta w podstawowym składzie. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawił po sobie Raków, ale długo nie mógł udokumentować przewagi bramką. Dogodnych okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystali: Tomasz Płonka, Przemysław Mizgała i Tomas Petrasek. Piłka po strzałach naszych zawodników, albo minimalnie mijała bramkę, albo tak jak przy próbie Płonki, została wybita z linii bramkowej przez jednego z obrońców gości. Gryf odpowiedział jedynie chybionym strzałem Przemysława Mońki w sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską. Częstochowianie dopięli swego na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Piotr Malinowski dośrodkował w pole karne wprost na głowę najwyższego na boisku Petraska i czeski obrońca mógł cieszyć się ze swojej pierwszej bramki w barwach Rakowa. Emocjonująco rozpoczęła się także druga połowa. Najpierw, zaledwie minutę po wznowieniu gry, na 2:0 podwyższył Malinowski, a niespełna dziesięć minut później, o kontaktową bramkę dla Gryfa pokusił się Przemysław Szur, który skierował piłkę do siatki głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po zdobyciu tego gola, wejherowianie za wszelką cenę dążyli do remisu. Stworzyli sobie dwie dogodne okazje, ale w obu przypadkach nasz zespół z opresji uratował Loska. Na kwadrans przed zakończeniem meczu do głosu znów doszedł Raków i dwoma trafieniami pozbawił rywali złudzeń na korzystny rezultat. Na 3:1 podwyższył Przemysław Oziębała, a dwie minuty później w polu karnym faulowany był Oziębała, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Rafał Figiel. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a na wyróżnienie zasługuje Malinowski, który nie dość że strzelił bramkę, to jeszcze asystował przy trafieniach: Petraska i Oziębały. Gdy schodził z boiska na kilka minut przed końcowym gwizdkiem, zasłużenie usłyszał od kibiców gromkie brawa.

Kartki:
37′ – Adrian Bednarski
64′ – Piotr Kołc
85′ – Piotr Kołc (czerwona, za dwie żółte)