RKS Raków - Rozwój Katowice foto ZD

W sobotę (24 września) w meczu 10. kolejki II ligi piłkarskiej RKS Raków Częstochowa pokonał na własnym boisku outsidera tabeli, Rozwój Katowice, 3:0. Tym samym utrzymuje się na fotelu lidera rozgrywek.
Początek spotkania był trochę nerwowy w wykonaniu gospodarzy, to goście oddali pierwszy strzał na bramkę rywala. Ale z minuty na minutę przewaga Rakowa stawała się coraz bardziej widoczna. Po szybkich rajdach przeprowadzonych prawa stroną boiska dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką Rozwoju. Jednak dwukrotnie Częstochowianie trafiali w słupek. Oczekiwania kibiców spełniły się w 39 minucie, kiedy to Adam Czerkas ulokował piłkę w bramce obok bezradnego bramkarza katowickiej drużyny. Wynikiem 1:0 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po wznowieniu meczu bardzo szybko, bo już cztery minuty po gwizdku sędziego, ponownie na listę strzelców wpisał się Adam Czerkas odnotowując szóste trafienie w sezonie. Przewaga Rakowa nadal była wyraźna, a gdy w 61 minucie Tomas Petrasek strzałem głową po rzucie rożnym podwyższył wynik na 3:0, nikt na stadionie nie wątpił w zwycięstwo naszej drużyny. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie; Rozwój próbował strzelić choć honorowego gola, ale piłkarze rakowa kontrolowali sytuację. Po zakończonym spotkaniu Częstochowianie odebrali zasłużone brawa od ponad 1500 kibiców zadowolonych z gry swojej drużyny.
Kolejne spotkanie Raków rozegra 1 października w Stargardzie Szczecińskim z Błękitnymi, którzy zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli II ligi.

RKS Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 3:0 (1:0)