Konferencja prasowa Roberta Kubicy w Częstochowie

W piątek 28 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasową współpracę jedynego polskiego kierowcy w najszybszych wyścigach samochodowych świata, Formule 1, Roberta Kubicy z Grupą Lotos. Firma już od 2013 roku jest oficjalnym partnerem kierowcy. W bieżącym roku Robert Kubica wrócił po ponad sześcioletniej nieobecności do Formuły 1, stąd padły pytania o jego nastawienie przed zbliżającym się sezonem:
– Nastawienie jest bojowe – odpowiedział Robert Kubica. – Jednak Formuła 1 nauczyła mnie w poprzednich sezonach, że ciężko jest coś planować i oczekiwać. Sytuacja zmienia się bardzo szybko. Moje nastawienie, kierowcy, jest na najwyższym poziomie.Trenuję, przygotowuję się, ale wiem, że powrót na pola startowe nie będzie łatwy.
Robert Kubica ucieszył się z informacji, że tor w podczęstochowskim Wyrazowie, na którym trenował w dzieciństwie, zostanie wyremontowany:
– Nie pamiętam kiedy byłem tu ostatni raz jeżdżąc na gokarcie. Było to na pewno wcześniej niż w 1994 roku. Tor koło Częstochowy był miejscem gdzie często trenowałem. Bardzo mnie cieszy informacja, że tor będzie remontowany. On nigdy nie był w zbyt dobrym stanie. Byłoby fajnie, gdyby ten tor powrócił do życia. Mam nadzieję, że zostanę zaproszony na otwarcie.
W najbliższym sezonie Robert Kubica będzie występował w barwach zespołu Williams Racing. Będzie w nim pełnił rolę kierowcy rozwojowego i rezerwowego.

ZD