Łukasz Pieniążek w WRC 2

Trzeci kierowca ubiegłorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów Łukasz Pieniążek zdecydował się jeszcze wyżej umieścić sportową poprzeczkę. W sezonie 2017 częstochowianin wsiądzie do Peugeota 208 T16 R5 i weźmie udział w siedmiu prestiżowych rundach Rajdowych Mistrzostw Świata.

Pieniążek ma za sobą niezwykle udany sezon w Mistrzostwach Europy. W 2016 roku Polak wygrał Circuit of Ireland oraz stanął na podium w Rajdzie Barum w kategorii juniorów. W międzyczasie zaliczył także wybrane rundy Mistrzostw Świata, w których podczas Rajdu Polski odniósł pierwszy oesowy triumf w JWRC. Dla ambitnego kierowcy było to jednak preludium do kolejnego odważnego kroku w karierze. Podczas bieżącego sezonu Łukasz powróci do rywalizacji z najlepszymi kierowcami świata.

Talent i niezwykłe tempo młodego kierowcy docenił zespół TRT Peugeot World Rally Team, który zaproponował występy w siedmiu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 2. Nową bronią Łukasza Pieniążka będzie 280-konny Peugeot 208 T16 R5. Rajdówka posiada napęd na cztery koła i należy do jednej z popularniejszych konstrukcji w klasie. Warto dodać, że zespół TRT Peugeot World Rally Team, jako jedyna ekipa w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata, otrzyma wsparcie ze strony oficjalnego działu sportowego francuskiej marki.

Łukaszowi Pieniążkowi nadal towarzyszyć będzie jeden z najbardziej doświadczonych pilotów w Polsce – Przemysław Mazur. Pierwszym występem załogi w nowych barwach będzie czwarta odsłona Rajdowych Mistrzostw Świata 2017, legendarny Rajd Korsyki. Francuska runda uważana jest za najtrudniejszą asfaltową rundę w kalendarzu i nazywana jest rajdem 10 000 zakrętów ze względu na krętą trasę. W tym roku zawody odbędą się w drugi weekend kwietnia i liczyć będą dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości 316,76 kilometra. Niezwykły debiut Łukasza i Przemka śledzić będzie można także za pośrednictwem portalów społecznościowych załogi. Zachęcamy do wspólnego kibicowania.

Przed nami ogromne wyzwanie mówi Łukasz Pieniążek- starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC 2, w których wystąpimy w barwach TRT Peugeot World Rally Team. Szansa, która otrzymałem nie zdarza się często. Jestem przekonany, że Mistrzostwa Świata to słuszny, ale ogromny krok w mojej karierze rajdowej. Dlatego też pierwszy sezon traktujemy głównie, jako zbieranie doświadczenia i „nabijanie” kilometrów. Cieszę się, że nasi partnerzy wiedzą na czym polega złożoność tego sportu, przez co nie odczuwamy żadnej presji wyniku. Dzięki wsparciu Peugeota możemy wdrożyć w życie ambitny plan testów i treningów, co na moim etapie kariery jest bardzo ważne.