„Nowy” zawodnik w składzie AZS-u Częstochowa

Po sukcesie w poprzednim sezonie rozgrywkowym, jakim było zdobycie mistrzostwa I ligi siatkarskiej, AZS Częstochowa ostrzy sobie zęby na awans do PlusLigi. Z drużyny odeszło co prawda kilku podstawowych zawodników, ale zarząd klubu czyni starania, żeby pozyskać nowych, którzy wzmocnią skład i pozwolą na walkę o najwyższe trofea w sezonie 2018/2019. Jednym z takich wzmocnień ma być bardzo dobrze znany częstochowskim kibicom Dawid Murek, który dzisiaj (27 czerwca) podpisał kontrakt na grę w częstochowskim klubie.
– Cieszę się bardzo, że wróciłem – mówił Dawid Murek po podpisaniu kontraktu. – Myślę, że to fajna rzecz dla mnie i dla kibiców. Wróciłem do domu. Cieszę się, że trafiłem ponownie do AZS-u. Cieszę się, że będę mógł pomóc, że będę mógł dołożyć coś od siebie do osiągnięcia celu, jakim jest zwycięstwo w I lidze. Myślę, że młodzi zawodnicy będą korzystać z mojego doświadczenia.
Zadowolenia z pozyskania zawodnika z tak dużym doświadczeniem, a na dodatek bardzo lubianego przez częstochowskich kibiców, nie ukrywał prezes klubu, Kamil Filipski:
– Dla nas jest to bardzo ważny ruch. Przyznam, że dla mnie będzie to też podróż sentymentalna, bo pamiętam Dawida, kiedy jako kibic podziwiałem jego grę, jego charakter. Jestem szczęśliwy, że będę mógł podziwiać ten charakter w dalszym ciągu, chociaż z trochę inne perspektywy. Najważniejsze było to, jaką wartość sportową i mentalną Dawid wniesie do AZS-u Częstochowa, a jestem przekonany, że będzie to wartość ogromna.
Dawid Murek ma pełnić w klubie podwójną rolę: na parkiecie na pozycji libero oraz na ławce trenerskiej jako drugi trener. Kontrakt ma obowiązywać przez rok.
Dawid Murek to zawodnik z dużym doświadczeniem ligowym i reprezentacyjnym. Na swoim koncie ma ogółem 277 oficjalnych meczów w kadrze seniorów. Był m. in. uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atenach. W siatkarskiej ekstraklasie zadebiutował we wrześniu 1996 roku w barwach AZS-u Częstochowa, z którym odnosił swoje największe sukcesy sportowe. W swojej karierze reprezentował barwy takich klubów jak Panathinaikos Ateny, Cimone Modena, Jastrzębski Węgiel czy Skra Bełchatów. W poprzednim sezonie Dawid Murek był zawodnikiem PlusLigowego Espadonu Szczecin.

ZD