Raków bezbramkowo remisuje z Olimpią

RKS Raków - Rozwój Katowice foto ZD

Raków Częstochowa w ostatnim spotkaniu w tym roku na własnym boisku bezbramkowo zremisował z Olimpią Elbląg 0:0. W tym sezonie te drużyny spotkały się po raz drugi i znów podzieliły się punktami. To czy czerwono-niebiescy zostaną w fotelu lidera po tej kolejce zależy od wyniku meczu Odry Opole i Stali Stalowej Woli.

W pierwszej połowie bardziej aktywną stroną okazali się goście. Mieli oni kilka dogodnych szans na zdobycie bramki, ale do wyjścia na prowadzenie zabrakło im szczęścia. Dwa razy piłkarze Olimpii obijali słupki. Bardzo dobrze dysponowany był też w bramce Rakowa Tomasz Loska, który kilka razy uratował czerwono-niebieskich. W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. Częstochowianie potrafili już dłużej utrzymać się przy piłce, ale goście bezbłędne spisywali się w defensywie i trudno było dojść do klarownych sytuacji. RKS szukał swoich szans w uderzeniach z dystansu, lecz golkiper gości nie skapitulował. Dobrą szanse w końcówce miał też Tomasz Płonka, ale rezultat na tablicy wyników się nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisowo 0:0.

Ostatnim wyzwaniem jakie czeka na piłkarzy Rakowa w 2016 roku jest mecz w Poznaniu. Z całą pewnością w przyszłym tygodniu czerwono-niebiescy będą chcieli wygrać i zakończyć ten rok z 41. pkt. na koncie.

RKS Raków Częstochowa – Olimpia Elbląg 0:0 (0:0)

Składy:
RKS Raków: Loska – Petrasek, Mesjasz, Margol (85. Kmieć), Kowalczyk, Figiel, Mazan, Czerkas (66. Płonka), Malinowski, Duriska, Mizgała (83. Szymański).

Olimpia: Daniel – Bukacki, Iwanowski, Wenger, Pietroń, Sokołowski, Danowski (90. Bartkowski), Stępień (89. Wolak), Szuprytowski (87. Maciążęk), Kolosov, Piceluk.

źródło: rksrakow.pl