Raków jedzie do Głogowa

W najbliższej kolejce I Nice Ligi piłkarze częstochowskiego Rakowa udadzą się do Głogowa na mecz z miejscowym Chrobrym. Najbliższy rywal podopiecznych Marka Papszuna po 8 kolejkach zajmuje trzecią lokatę z dorobkiem 17 punktów i jest poważnym kandydatem w rywalizacji o ekstraklasę. Piłkarze Grzegorza Nicińskiego odnotowali w tym sezonie pięć zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Głogowski zespół uległ przed własną publicznością tylko Miedzi Legnica 1 – 2. Ta ostatnia znajduje się na czele tabeli przed największymi niespodziankami tej części rozgrywek – Odrą i Chrobrym. W minionej kolejce było całkiem blisko ponownego objęcia prowadzenia przez Chrobrego. Głogowianom trudno grało się w Niepołomicach, a Puszcza miała swoje okazje, lecz jedną jedyną bramkę zdobyli stosunkowo wcześnie, już w pierwszej połowie. Cenne trzy punkty powędrowały ostatecznie do Głogowa.
Nadal trwa zła passa naszej drużyny. Po 7 spotkaniach Raków zajmuje dopiero 15 pozycję w tabeli wyprzedzając tylko Wigry Suwałki oraz spadkowiczów z ekstraklasy: Podbeskidzie i Ruch Chorzów. Częstochowski zespół ma na koncie tylko jedną wygraną, dwa remisy i cztery porażki. Częstochowianom nie udało się przełamać w starciu ze Stalą Mielec w ostatniej kolejce. Trzy punkty powędrowały ostatecznie na Podkarpacie choć tuż przed upływem regulaminowego czasu utrzymywał się remis.
Kibice Rakowa nadal jednak wierzą w swoją drużynę i liczą na przełamanie złej passy. Czy nastąpi to w najbliższej kolejce? Mecz z Chrobrym rozpocznie się w sobotę 16 września o godzinie 14. 45 na Stadionie Miejskim w Głogowie.

PN