Raków liderem! Częstochowianie zwyciężają w Niepołomicach

rakow_1

Czerwono-niebiescy kontynuują passę meczów bez porażki, która wydłuża się już do 9 spotkań. Tym razem częstochowianie, dzięki bardzo dobrej drugiej połowie, pewnie wygrali w wyjazdowym pojedynku z Puszczą Niepołomice 2:0. Strzelcem dwóch bramek był młody Filip Kowalczyk.

W podstawowej jedenastce znalazł się najnowszy nabytek Rakowa, czyli Robert Mazan. Jego pierwsze chwile w koszulce RKS-u były dosyć nerwowe, miał on natomiast spory udział przy pierwszej bramce częstochowian. Pierwsza połowa przebiegała w umiarkowanym tempie, dało się wyczuć szacunek jakim darzą się obydwa zespoły. Niepołomiczanie mieli swoje okazje, ale bardzo dobrze między słupkami czuł się Tomasz Loska, który pewnie interweniował we wszystkich sytuacjach. Najgroźniejszą sytuację częstochowianie mieli pod koniec pierwszej połowy kiedy po strzale Tomasa Petraska zakotłowało się blisko linii bramkowej Puszczy, ale ostatecznie piłkę wybił jeden z obrońców. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0:0.

Po przerwie spotkanie nie nabrało zawrotnego tempa, natomiast piłkarze Rakowa coraz bardziej przejmowali kontrolę nad meczem i spychali rywala do defensywy. Efektem tego była akcja z 64. minuty kiedy po efektownym rajdzie Piotra Malinowskiego, do piłki przed polem karnym doszedł Robert Mazan. Słowak uderzył płaskim strzałem, który golkiper Puszczy zdołał tylko sparować. Do piłki doszedł Filip Kowalczyk, który pewnie umieścił ją w siatce. Niepołomiczanie w obliczu niekorzystnego wyniku rozpoczęli bardziej ofensywną grę. To otworzyło szanse dla kontrataków Rakowa. W 76. minucie po raz kolejny swoją ponadprzeciętną szybkość pokazał Piotr Malinowski, który już pod polem karnym przytomnie podał do niepilnowanego Filipa Kowalczyka, a młody piłkarz RKS-u po raz drugi skierował piłkę do siatki. Do końca spotkania częstochowianie kontrolowali przebieg spotkania, a większość ataków niepołomiczan rozbijała się o Tomasa Petraska i spółkę.

Raków Częstochowa dzięki tej wygranej zameldował się na fotelu lidera. W przyszły weekend czerwono-niebieskich czeka domowe starcie z Rozwojem Katowice, w którym częstochowianie mają szansę aby odskoczyć reszcie stawki.

KKo

Puszcza Niepołomice – RKS Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Bramki:
0:1 – Filip Kowalczyk 64.
0:2 – Filip Kowalczyk 77.

Kartki:
17′ – Longinus Uwakwe