Raków nadal niepokonany – RKS Raków vs. Błękitni Stargard Szczeciński 2:2 (1:2)

RKS Raków - Rozwój Katowice foto ZD

Czerwono-niebiescy zremisowali kolejne wyjazdowe spotkanie, dzięki czemu nadal zajmują fotel lidera II ligi. Częstochowianie bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz, gdyż już w 6. minucie prowadzili różnicą dwóch bramek. Błękitnym udało się jednak doprowadzić do wyrównania. Bramki dla Rakowa strzelili Rafał Figiel i Tomas Petrasek.

Początek spotkania należał zdecydowanie do czerwono-niebieskich. Już w 3. minucie po faulu ,na coraz lepiej spisującym się Peterze Mazanie, sędzie wskazał na wapno. Rafał Figiel pewnie zamienił rzut karny na gola. Częstochowianie poszli za ciosem i już w 6. minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska Tomas Petrasek podwyższył prowadzenie RKS-u. Gospodarze zareagowali natychmiastowo, rzucając do gry ofensywnej większą liczbę zawodników. W efekcie tego już w 24. minucie po strzale Bartosza Flisa Błękitni zdobyli bramkę kontaktową. Do przerwy obydwie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale wynik 1:2 nie zmienił się.

Po odświeżeniu założeń taktycznych w przerwie tempo spotkania mocno spadło, a sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Kiedy już powoli kibice Rakowa dopisywali do ligowej tabeli kolejne 3 punkty losy meczu odmienił Sebastian Inczewski, a właściwie Patryk Szymański. To właśnie po błędzie defensora Rakowa piłkarz gospodarzy skierował piłkę do pustej bramki. Do końcowego gwizdka nie wydarzyło się już nic godnego uwagi.

Główny rywal częstochowian Odra Opole również zremisował i tym samym Raków nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Za tydzień RKS podejmie u siebie Olimpię Zambrów i stanie przed szansą na umocnienie się na pozycji lidera.