Raków pewnie zwycięża z Legionovią – 5:1 (0:0)

Na taki mecz Rakowa czekali wszyscy – piłkarze, trener i kibice. Czerwo-niebiescy w świetnym stylu pokonali dobrze dysponowaną w rundzie wiosennej Legionovię Legionowo aż 5:1. Tym samym częstochowianie zdobyli pierwsze wiosenne punkty i potwierdzili swoje aspiracje do awansu.

Od początku spotkania piłkarze RKS-u dominowali nad rywalem, momentami spychając gości do głębokiej defensywy. Pierwsza połowa obfitowała w sytuacje strzeleckie dla Rakowa, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki i zawodnicy schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie. W drugiej odsłonie worek z bramkami się rozwiązał. W 49. minucie, pauzujący w ostatnim meczu za kartki Rafał Figiel, przymierzył zza pola karnego, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. 6 minut później było już 2:0. Dobrze w polu karnym piłkę przyjął Adam Czerkas, zwiódł obrońce i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Rakowa. W 78. minucie po zespołowej akcji do piłki doszedł Tomasz Płonka, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku i z najbliższej odległości strzelił 3 bramkę dla czerwono-niebieskich. Chwilę później gościom udało się zdobyć honorową bramkę po strzale Arkadiusza Madeńskiego. Końcówka należała jednak do Rakowa. Piłkarze spod Jasnej Góry naciskali do ostatniego gwizdka i udało im się zdobyć jeszcze 2 bramki autorstwa Przemysława Oziębały i Rafała Figla. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1.

Cała drużyna Rakowa zaprezentowała się w sobotę znakomicie – od dobrze dysponowanego w debiucie Mateusza Lisa, po aktywnych i skutecznych napastników. Za tydzień czerwono-niebieskich czeka wyjazdowe starcie w Rybniku.

źródło: rksrakow.pl

RKS Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo 5:1 (0:0)