Raków przegrał z Gryfem Wejherowo – 1:2 (0:1)

Po dwóch kolejkach rundy wiosennej Raków Częstochowa nie dopisał do ligowego dorobku żadnych punktów. W wyjazdowym pojedynku z Gryfem Wejherowo częstochowianie ulegli 2:1 (0:1). Jedynego gola dla czerwono-niebieskich zdobył Tomasz Margol.

Do Wejherowa nie pojechał kapitan RKS-u Rafał Figiel, który pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Częstochowianie dobrze weszli w mecz i od pierwszych minut zaczęli naciskać na gospodarzy. Przyniosło to efekt już w 14. minucie kiedy to po stałym fragmencie gry, z pierwszej piłki w polu karnym uderzył Tomasz Margol. Piłka wpadła do siatki dając drużynie Rakowa prowadzenie, a asystę przy tej bramce zanotował Peter Mazan. Do końca pierwszej odsłony czerwono-niebiescy kontrolowali grę, ale nie przełożyło się to na duża liczbę sytuacji bramkowych. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:1.

Przypomnienie założeń taktycznych w przerwie i dwie zmiany przyniosły drużynie Gryfa nową jakość. Gospodarze od razu zaczęli napierać i już w 48. minucie zdobyli wyrównującą bramkę. Do dośrodkowania wyszedł Kamil Czapla, który bardzo niepewnie interweniując wystawił piłkę Przemysławowi Czerwińskiemu, a ten pewnie umieścił piłkę w bramce. Raków starał się uspokoić grę, ale większe posiadanie piłki nie przynosiło żadnych konkretnych sytuacji. W 78. minucie kolejny duży błąd popełnił Kamil Czapla. Bramkarz Rakowa wyszedł przed pole karne chcąc wybić piłkę, ale zrobił to na tyle nieumiejętnie, że Paweł Czychowski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, wyszedł sam na sam z bramką. Zawodnik gospodarzy oczywiście pewnie wykorzystał dar losu i zapewnił swojej drużynie 3 duże punkty.

Raków tym samym w rundzie wiosennej nie zdobył jeszcze żadnych punktów. Oczywiście nie można robić tragedii z tego stanu rzeczy, ale przewaga Rakowa nad 4. pozycją w tabeli topnieje i każda kolejna strata punktów będzie coraz bardziej komplikować częstochowianom drogę po awans.