Raków wraca na fotel lidera!

Piłkarze Rakowa pokonali Siarkę Tarnobrzeg (4:2) i ponownie są liderem drugoligowych rozgrywek! W sobotnie popołudnie, do siatki rywali trafiali: Peter Mazan, Przemysław Oziębała, Piotr Malinowski i Tomas Petrasek.

Częstochowianie przerwali tym samym rywalom serię czterech meczów bez porażki, a sami odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Do meczu z piątą drużyną w tabeli, czerwono-niebiescy przystąpili osłabieni brakiem Łukasza Góry, który przeciwko ROW Rybnik (2:1) po raz czwarty w tym sezonie został upomniany żółtą kartką i musiał pauzować. Jego miejsce na boisku zajął Lukas Duriska. W kadrze meczowej Siarki, a także na ostatnie dziesięć minut spotkania na boisku, pojawił się natomiast były gracz Rakowa Konrad Zaradny. Pomocnik jeszcze jesienią reprezentował barwy naszego klubu i strzelił jedną bramkę właśnie przeciwko Siarce.

Czerwono-niebiescy mogli otworzyć wynik meczu już w trzynastej minucie meczu. W zamieszaniu w polu karnym Siarki, do pustej bramki nie trafił jednak Peter Mazan, przenosząc piłkę ponad poprzeczką. Goście odpowiedzieli strzałem z bliskiej odległości Radosława Sylwestrzaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pierwszej połowie, swojej szansy na pierwszego gola w barwach Rakowa szukał Tomasz Wróbel. Pomocnik dwukrotnie strzelał z dystansu, ale bez powodzenia. Częstochowianie dopięli swego w 36. minucie. Zaczęło się od straty piłki przez Siarkę na własnej połowie, a następnie dośrodkowanie Piotra Malinowskiego celnym strzałem zakończył Mazan.

Zaledwie minutę po zmianie stron Raków prowadził już 2:0. Tym razem Mazan wystąpił w roli asystującego i zagrał do wbiegającego w pole karne Oziębały. Napastnik Rakowa pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, zaliczając tym samym trzeciego gola, w kolejnym trzecim meczu. Gdy wydawało się, że nasi piłkarze trzy punkty mają już w kieszeni, to Siarka najpierw pokusiła się o bramkę kontaktową (bramka samobójcza Tomasa Petraska), a w 70. minucie Hubert Tomalski doprowadził do wyrównania. Radość z remisu w ekipie Siarki nie trwała jednak długo. Sześć minut później, czerwono-niebieskich wyprowadził na prowadzenie Malinowski, a wynik meczu na 4:2 ustalił Petrasek.

Po tym meczu piłkarze Rakowa mogli cieszyć się nie tylko z trzech punktów, ale także z awansu na pierwsze miejsce w tabeli. Częstochowianie wykorzystali potknięcie Odry Opole, która zremisowała z Legionovią Legionowo (1:1).

źródło: rksrakow.pl

RKS Raków Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg 4:2 (1:0)

Kartki:
22′ – Bartosz Waleńcik
28′ – Adam Czerkas
31′ – Marcin Stefanik