Raków Częstochowa po lekkim falstarcie na początku rundy wiosennej wraca do dobrej dyspozycji. Czerwono-niebiescy wygrali na wyjeździe 1:2 (1:1) z ROW-em Rybnik, notując drugie z rzędu zwycięstwo. Bramki dla RKS-u zdobyli Przemysław Oziębała i Rafał Figiel.

Początek spotkania był wyrównany. Częstochowianie starali się narzucić swój styl gry, ale rybniczanie stawiali udany opór. W 12. minucie gry podczas walki o piłkę w polu karnym Rakowa faulu dopuścił się Lukasz Sołowiej i piłkę na 11. metrze ustawił Mariusz Zganiacz. Doświadczony zawodnik gospodarzy pewnie umieścił piłkę w siatce i ROW wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Częstochowianie zaczęli dążyć do wyrównania, zdecydowanie dominując na rywalem. Ta sztuka udała się czerwono-niebieskim w 26. minucie, kiedy to dośrodkowanie Petera Mazana wykorzystał Przemysław Oziębała, głową kierując piłkę obok interweniującego golkipera gospodarzy. Raków przeważał na przeciwnikiem, ale do końca pierwszej połowy nie padły już żadne bramki.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry, nadal to częstochowianie byli w natarciu. Czerwono-niebiescy próbowali zagrozić bramce rybniczan strzałami z dystansu, ale brakowało szczęścia i dokładności. Wyjść na prowadzenie udało się Rakowowi w 62. minucie. Piłkę na prawym skrzydle przejął Adam Czerkas i wykorzystując swoją szybkość wbiegł w pole karne, gdzie zatrzymał go dopiero faulujący obrońca ROW-u. Tym razem to częstochowianie stanęli przed szansą na zdobycie bramki z rzutu karnego. Do piłki podszedł Rafał Figiel i już za chwilę piłkarze spod Jasnej Góry mogli cieszyć się z prowadzenia. 10 minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Dominik Budzik. Ułatwiło to sprawę częstochowianom, którzy pewnie utrzymali swoje prowadzenie, dopisując do ligowego dorobku kolejne 3 pkt.

Podopieczni Marka Papszuna wrócili na właściwe tory, na których końcową stacją ma być awans na zaplecze Ekstraklasy. Za tydzień czerwono-niebiescy podejmą przy Limanowskiego zespół Siarki Tarnobrzeg.

źródło: rksrakow.pl

ROW Rybnik – RKS Raków Częstochowa 1:2 (1:1)