Raków z 3 bramkami na koncie po spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg

rakowDziś, 22 sierpnia o godz. 18.45 zakończyło się spotkanie IV kolejki II ligi. Raków Częstochowa zmierzył się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Częstochowianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Pokonali Siarkę 3:0. Wynik w 8 minucie meczu otworzył Wojciech Okińczyc, który wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po faulu na Piotrze Malinowskim. Później to Siarka przeważała i starała się doprowadzić do wyrównania. Natomiast zawodnicy Tarnobrzega popełnili w 27 minucie drugi błąd i od razu druga bramka padła dla zespołu z miasta Jasnej Góry. Autorem gola był Dawid Kamiński. Tak więc do przerwy było 2:0 dla Rakowa. Po przerwie gra się wyrównała. Częstochowianie coraz częściej wychodzili do głosu, natomiast Siarka też musiała zaatakować, gra się więc otworzyła. W 53 minucie meczu Adam Waszkiewicz podał piłkę do Piotra Malinowskiego, ten lewą stroną wyłożył piłkę do Petera Hofericy, a Słowak, który został wprowadzony tuż po przerwie wpadł w pole karne i zdobył trzecią bramkę dla zespołu Radosława Mroczkowskiego. 3:0 dla Rakowa, ten wynik utrzymał się do końca spotkania. Pewne zwycięstwo dla Rakowa. Częstochowianie teraz utrzymali fotel lidera. Na swoim koncie po IV kolejkach mają 10 punktów. Ten wynik może cieszyć kibiców częstochowskiego klubu. Kolejny mecz w środę, na rodzimym boisku przy ul. Limanowskiego,  26 sierpnia o godz. 17. Rywalem RKS Raków będzie Stal Mielec.