RCC – Wataha Zielona Góra 37:10

W pierwszym tegorocznym meczu przed własną publicznością częstochowianie pokonali Watahę Zielona Góra w stosunku 37:10.
Pierwsza część meczu w zdecydowanej większości toczyła się na połowie przeciwnika. O ile zielonogórzanie byli mocniejsi w stałym fragmencie młyna dyktowanego, tak otwartej grze niemal każde wejście w kontakt zawodników RCC przynosiło kilka zdobytych metrów. Już po kilku minutach w ten sposób przyłożenie dla częstochowskiej ekipy zdobył Daniel Królak, a chwilę później tego samego dokonał Karol Magnucki. Słabiej wyglądało zaangażowanie naszych zawodników w grze obronnej, jednak goście zwykle nie potrafili wykorzystać dogodnych dla siebie sytuacji, wielokrotnie gubiąc piłkę. Dzięki takim prezentom ze strony przyjezdnych nasz zespół odzyskał piłkę w polu obronnym rywali, a po kilku fazach gry po raz kolejny na pole przyłożeń przedarł się Królak. W końcówce pierwszej połowy zielonogórzanie stworzyli kilka groźnych sytuacji, zdobywając ostatecznie jedno przyłożenie. Jeszcze przed przerwą dziurę w obronie Watahy znalazł Mateusz Pułtorak, gwarantując naszej drużynie punkt bonusowy za zdobycie czterech przyłożeń w meczu. Po zmianie stron nieco lepiej wydawała się prezentować nasza obrona. Nawet po przegranych młynach goście mieli problem z rozegraniem piłki dzięki szybkim wyjściom do szarży ze strony rwaczy RCC oraz łącznika młyna Grzegorza Szkopiaka. Kolejne punkty dla częstochowian zdobył grający tym razem w młynie Mateusz Nowak. Po ogromnej pracy wykonanej w pierwszej części gry przez graczy tej formacji, coraz częściej uruchamiany był także atak naszej drużyny. To poskutkowało przyłożeniami Krzysztofa Goli, który często decydował się na odważne indywidualne wejścia, oraz Radosława Rokosza po akcji na lewym skrzydle w końcówce spotkania. W ostatniej akcji meczu goście z Zielonej Góry stworzyli jeszcze zagrożenie po drugiej stronie boiska. W pierwszym momencie przed stratą przyłożenia nasz zespół uratowała efektowna szarża Mateusza Nowaka. Niestety, po wrzucie z autu nasi zawodnicy stracili piłkę i kolejna szansa została już wykorzystana przez rywali, którzy zdobyli drugie przyłożenie w tym meczu.
Po niedzielnym spotkaniu częstochowianie przeskoczyli na drugie miejsce w tabeli z pięcioma punktami. Tyle samo mają zielonogórzanie oraz Biało-Czarni Nowy Sącz, z którymi zawodnicy RCC zmierzą się na wyjeździe 13 maja.

RC Częstochowa 37:10 Wataha Zielona Góra

Skład RCC: Piotr Bartkowiak, Daniel Popczyk, Karol Magnucki, Daniel Królak (30′ Patryk Górak), Dawid Dróżdż, Mateusz Nowak, Mikołaj Szpondowski, Grzegorz Szkopiak, Krzysztof Gola, Tomasz Ociepa (75′ Maciej Bednarski), Mariusz Kapica, Patryk Weżgowiec, Radosław Rokosz, Mateusz Pułtorak.
Punkty dla RC Częstochowa: Królak 10 (2 przyłożenia), Gola 7 (1 przyłożenie, 1 podwyższenie), Magnucki 5 (1 przyłożenie), Rokosz 5 (1 przyłożenie), Pułtorak 5 (1 przyłożenie).
Punkty dla Watahy Zielona Góra: Łukasz Kowalewski 5 (1 przyłożenie), Maciej Wielgosz 5 (1 przyłożenie).