RKS Raków – Legionovia 2:1 (1:0)

W sparingu rozegranym 8 lipca Raków Częstochowa wygrał w Ząbkach z Legionovią Legionowo 2:1. Gole dla czerwono-niebieskich zdobyli Krystian Wójcik i Damian Warchoł.
Spotkanie rozpoczęło się od dwóch dogodnych sytuacji stworzonych przez podopiecznych trenera Marka Papszuna. Dwa razy zrobiło się gróźnie pod bramką Legionovii po stałych fragmentach gry. Najpierw po podaniu Figla niecelnie uderzał Łabojko, a chwilę później sam kapitan próbował pokonać bramkarza rywali uderzeniem sprzed „szesnastki”, ale piłka odbiła się od jednego z przeciwników i wyszła na rzut rożny. Ekipa z Legionowa odpowiadała groźnymi kontrami z prawej strony boiska, jednak bez rezultatu. W 22. minucie Tomasz Wróbel zagrał prostopadłą piłkę do Wójcika, a były zawodnik Legionovii minął bramkarza i otworzył wynik spotkania. Po zmianie stron na boisku pojawiła się całkiem nowa jedenastka Rakowa. Wśród czerwono-niebieskich było pięciu zawodników testowanych, a w samej końcówce na placu gry pojawił się kolejny gracz sprawdzany przez sztab szkoleniowy. Przeciwnicy drugą część rozpoczęli z animuszem. Jeden z naszych rywali uderzył z dystansu w poprzeczkę. Raków nie pozostawał dłużny i też stwarzał sobie okazje do podwyższenia rezultatu. Bliski szczęścia dwukrotnie był Jose Embalo. W 72. minucie po rozegranej akcji w naszym polu karnym podopieczni Mirosława Jabłońskiego doprowadzili do wyrównania, z którego nie cieszyli się zbyt długo. Niespelna 120 sekund później Przemysław Mizgała dośrodkował z lewej strony do Damiana Warchoła, a ten wyprowadził nasz zespół ponownie na prowadzenie. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.
Częstochowianie kolejne dni spędzą w Zielonce pod Warszawą, gdzie do wtorku trwa obóz przygotowawczy. Następnie Raków powróci na Limanowskiego, a za tydzień w Puławach zmierzy się z tamtejszą Wisłą w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

RKS Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

Bramki:
1:0 – Krystian Wójcik 22.
1:1 – Przeciwnik 72.
2:1 – Damian Warchoł 74.

Raków: Lis – Duriska, Niewulis, Sołowiej, Łabojko, Figiel, Oziębała, Tomalski, Wójcik, Wróbel, Czerkas. Grali także: Kos, Góra, Mesjasz, Embalo, Mizgała, Warchoł oraz sześciu zawodników testowanych.

źródło: RKS Raków Częstochowa