Skra powalczy z Olimpią

fot. ks-skra.pl

Już w najbliższą niedzielę Skrę Częstochowa czeka kolejny pojedynek na szczeblu II ligi. Na własnym stadionie częstochowianie podejmą Olimpię Grudziądz. Skra ma nad Olimpią aż 10 pkt. przewagi i będzie w tym meczu faworytem. Piłkarze spod Jasnej Góry notują całkiem udany początek sezonu i cały czas trzymają się w czołówce II ligi.

– Jak na razie jestem zadowolony z postawy drużyny, choć cały czas wprowadzamy w życie nasze założenia taktyczne. To co było moim celem i udało się dosyć szybko zrealizować to spora zmiana i poprawa gry ofensywnej. Liczba zdobytych bramek pokazuje, że idziemy w dobrą stronę. W defensywie mamy cały czas kilka mankamentów, które staramy się poprawić. Cieszę się, że nie uderzyły w nas trudności związane z koronawirusem i cały czas możemy trenować. W kolejnym meczu również będziemy walczyć o 3 pkt. – mówił trener Skry Marek Gołębiewski.

Przed przerwą zimową na Skrę czekają jeszcze 4 pojedynki. Dobra postawa częstochowian i walka o czołówkę ligi pozwala marzyć o ewentualnych sukcesach na koniec sezonu.

– Na pewno Skra jest zespołem, który stać na walkę o najwyższe lokaty ligi. Nie możemy jednak przesadzać i musimy pamiętać, że podstawowym celem jest utrzymanie na szczeblu centralnym. Oczywiście z dobrą postawą na boisku musi też iść całe zaplecze klubowe. Skra to bardzo solidny II-ligowiec, ale w przypadku ewentualnych awansów musiałaby dostać odpowiednie wsparcie miasta i sponsorów. Naszym celem jest jak najlepsza postawa sportowa i na tym się skupiamy. Na tabelę będziemy patrzeć w czerwcu – skomentował trener Skry Marek Gołębiewski.

Najbliższy pojedynek Skra Częstochowa vs Olimpia Grudziądz odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godz. 13.