Skra wygrała z Pniówkiem

skalnik skra

Zwycięsko zakończyli tegoroczne występy ligowe piłkarze częstochowskiej Skry. W meczu 21. kolejki – ostatniej w tym roku kalendarzowym pokonali w Pawłowicach drużynę Pniówka 2:0. Zwycięstwo jest o tyleż cenne, iż osiągnięte na terenie do tej pory wyjątkowo dla częstochowian niekorzystnym. Pierwszą bramkę Skra zdobyła dopiero w 84. minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Arkadiusz Kowalczyk, a w zamieszaniu podbramkowym do własnej bramki przypadkowo skierował ją Dawid Oszek. Po stracie gola gospodarze musieli się odkryć, aby powalczyć o wyrównanie. Bezlitośnie wykorzystali to podopieczni Piotra Mrozka, którzy w 90. minucie zadali pawłowiczanom decydujący cios. Celnym strzałem niemal w samo okienko bramki Pniówka popisał się Michał Suślik i ustalił wynik spotkania.

Skra po 21 kolejkach III ligi opolsko-śląskiej plasuje się na 5. pozycji w tabeli z 36 punktami na koncie. Do prowadzącej Odry Opole traci 10 punktów. Następne spotkanie Skrzacy rozegrają 13 marca z Polonią Łaziska Górne (godz. 18.00).

Pniówek Pawłowice Śląskie – Skra Geocarbon Częstochowa 0:2 (0:0)

0-1 D. Oszek ’84

0-2 M. Suślik ’90