Sukcesy Częstochowian na Mistrzostwach Świata Freestyle Football

dsc_8444

Częstochowianka Kalina Matysiak przywiozła złoty medal z Mistrzostw Świata Freestyle Football, rozgrywanych w czeskim Libercu. Do Częstochowy trafił również brąz – zdobył go Adrian Franc.
Podczas Otwartych Mistrzostwa Świata Freestyle Football – “Super Ball”, w 8 kategoriach startowało 230 zawodników z 40 krajów z całego świata! Od samego początku doskonale radzili sobie częstochowscy zawodnicy z grupy R-Style, którzy ostatecznie zdobyli dwa miejsca na podium. Po brązowy medal drugi rok z rzędu sięgnął Adrian Franc (to jego trzecie podium na tych zawodach). Niepokonana okazała się Kalina Matysiak, która wygrała eliminacje, po czym w półfinale wygrała z zawodniczką USA, a w finale spotkała się ze Słowaczką, którą pokonała głosami sędziów 5-0!
W tym roku Kalinę Matysiak czeka jeszcze jedna wielka impreza – zawody z cyklu F3 World Tour w Melbourne w Australii, gdzie wystartuje 8 najlepszych zawodniczek zaproszonych przez Światową Federację Freestyle Football.

źródło: UM Częstochowy