W dniach 27-28.05.2017 w Ciechanowie zebrali się najlepsi krajowi zawodnicy w taekwon-do, aby wyłonić Mistrzów Polski. Start 3 osobowej ekipy Częstochowskiej Akademii Taekwon-do w składzie Tomasza Góra, Kamil Klimaszewski i Maciej Smoląg zakończył się dużym sukcesem.
Tomek w dobrym stylu pokonał Łukasza Kubiaka (weterana wielu systemów walki) w kategorii do 57kg. Nie było takie oczywiste, ponieważ bilans zwycięstw jest ciągle po stronie zawodnika z Rybnika. W finale po nerwowej drugiej rundzie zawodnik Akademii zwyciężył Kamila Chłąda z Radzynia Podlaskiego.
Kamil Klimaszewski w kategorii do 70kg po trzech zwycięskich walkach stanął w finale na przeciwko Macieja Żuka z Legnicy. Niestety musiał zadowolić się tytułem Wicemistrz Polski.
Maciej Smoląg wystartował w testach siły, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski Juniorów. Częstochowska drużyna przywiozła 3 medale każdego koloru.