Trwa zwycięska passa Rakowa

Piłkarze Rakowa nie zwalniają tempa. W zaległym meczu siódmej kolejki Nice I ligi pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 3:0. Bohaterem spotkania był Adam Czerkas, który zdobył dwa gole. Rezultat spotkania otworzył w 40. minucie Hubert Tomalski.
Przed środowym meczem obie drużyny miały po 11 punktów i były sąsiadami w ligowej tabeli, a dzielił je tylko korzystniejszy dla Wigier bilans bramkowy. Kibice z Suwałk mieli nadzieję, że ich ulubieńcy na swoim stadionie odniosą czwartą w tym sezonie wygraną i podskoczą w górę tabeli. Tymczasem Raków dość pewnie zainkasował komplet punktów. Po tym meczu częstochowski zespół awansował na 7. pozycję, Wigry są na 14. miejscu. Kolejne zwycięstwo na wyjeździe jest dobrym prognostykiem przed następnym meczem. Po raz kolejny Raków będzie gościem, a jego najbliższy przeciwnik to Stomil Olsztyn. Olsztynianie zajmują aktualnie 13. lokatę w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Zespół z Warmii zanotował w tym sezonie 4 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek. W dwóch ostatnich kolejkach pokonał na własnym stadionie Miedź Legnica 2 – 0 i uległ na wyjeździe beniaminkowi z Niepołomic 1 – 3.
Dodatkowego smaku przed sobotnim spotkaniem dodaje to, że w Rakowie gra dwóch byłych zawodników Stomilu – Paweł Piceluk oraz Andrzej Niewuli. W ostatnim oczku transferowym Raków zamierzał ściągnąć do siebie olsztyńskiego pomocnika – Wiktora Biedrzyckiego. Do Stomilu z Rakowa trafił natomiast obrońca – Łukasz Sołowiej. W rywalizacji o punkty oba zespoły po raz ostatni spotkały się w sezonie 1994/1995. Raków zwyciężył wówczas 2:1.
Ewentualne zwycięstwo w stolicy Warmii pozwoli częstochowianom złapać kontakt z czołówką tabeli. Zapowiada się zatem kolejny ciekawy pojedynek. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 30 września o godzinie 17. 00 na stadionie OsiR – u w Olsztynie.

                                                                                                                                   Piotr Nicpoń