Wieści z Olsztyńskiej, czyli co słychać we Włókniarzu

wlokniarz2Częstochowskich żużlowców w przyszłym roku poprowadzi Piotr Żyto. Taką decyzję podjęli w zeszłym tygodniu działacze Włókniarza. – Atutem tego szkoleniowca, który przeważył szalkę na jego korzyść jest doskonała znajomość języka angielskiego – powiedział prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski.

Piotr Żyto prowadził już naszą drużynę w sezonach 2007-2008, wtedy niestety bez większych sukcesów. – Potem był w Falubazie Zielona Góra, gdzie sięgnął po mistrzostwo Polski. To trener doskonale znany w Częstochowie, znający zawodników na niwie zarówno sportowej jak i prywatnej. Dobrze zna się także z menadżerem Dymkiem i liczę, że to wszystko przyniesie wymierny sukces sportowy. wspólnie poprowadzą drużynę do sukcesów. Kandydatur rozpatrywaliśmy kilka, trenera Żytę polecał nam także poprzedni szkoleniowiec, trener Dzikowski. Może to tylko oznaczać kontynuacją dobrych wzorów wprowadzonych przez poprzednika. Wielkim atutem Piotra jest jego znakomita znajomość języka angielskiego, tego niestety trochę brakowało trenerowi Dzikowskiemu. Nie obawiamy się, że wprowadzi on zbyt luźną atmosferę w zespole, jak będzie trzeba, to prezes uderzy pięścią w stół – komentuje sternik Włókniarza.

Zawsze podkreślam, że kiedy pracuje ze sobą dwóch przyjaciół, to może to wyjść tylko wszystkim na dobre. Z Piotrem znamy się nie od dziś, zawsze dobrze się rozumieliśmy i wspólnie będziemy robić wszystko, aby Włókniarz jechał o najwyższe cele, skład jaki zbudowali włodarze klubu na pewno nas do tego predysponuje – dodaje menadżer Jarosław Dymek. – Mamy pozytywnych zawodników, menadżer jest luzak, trener Kafel też nie należy do jakichś zatwardziałych gości, także atmosfera od początku powinna sprzyjać ku dobremu wynikowi na koniec sezonu. Działamy profesjonalnie, w związku z czym już dopięliśmy terminy sparingów. 21 i 23 marca zmierzymy się ze Stalą Gorzów, tydzień później pojedziemy z ROW-em Rybnik (29-30.03), a tuż przed startem ligi rozegramy jeszcze dwumecz z drużyną z Rzeszowa (10-11.04). W planie są także mecze kontrolne ze Spartą Wrocław i GKM-em Grudziądz, ale tu jeszcze musimy dogadać się w sprawie terminów – poinformował Piotr Żyto.

W klubie podjęto już także decyzję o dacie prezentacji zespołu, odbędzie się ona 9 marca w hali na Zawodziu. Część artystyczną uświetni, zgodnie z wolą kibiców zespół Enej. Paweł Mizgalski dla częstochowskich kibiców ma jeszcze jedną dobrą wiadomość. – Ostatnio często wymieniało się Częstochowę w kontekście organizacji jednej z rund cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC). Jesteśmy już naprawdę blisko finalizacji umowy z firmą One Sport i najprawdopodobniej te wspaniałe zawody odbędą się właśnie w Częstochowie. Warte podkreślenia jest także to, że firma One Sport traktuje nas po partnersku, a nie z pozycji osiągnięcia tylko największego zysku finansowego, jak to miało miejsce przy okazji organizacji Drużynowego Pucharu Świata z firmą BSI – dodał prezes klubu. Przypomnijmy, że Częstochowa w tym roku zorganizuje także półfinał światowych eliminacji do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

Mariusz Rajek