Znakomity weekend BM Racing Team

image

Zawodnicy częstochowskiego zespołu BM Racing Team rywalizowali w ten weekend w dwóch seriach wyścigowych: Formula Renault 2.0 NEC na włoskim torze Monza oraz Kia Lotos Race na węgierskim Hungaroringu.

W drugiej z nich wszystkich pięciu kierowców pokazało bardzo dobrą formę i wielką wolę walki. W pierwszym wyścigu zwyciężył zawodnik BM Racing Team i obrońca tytułu Mistrza Polski Kia Lotos Race – Karol Urbaniak. Na drugim miejscu uplasował się zapowiadający walkę o tytuł – Albert Legutko z tego samego teamu. Kolejni kierowcy ekipy z Częstochowy zajęli miejsca: 4 – Paweł Wysmyk, 5 – Max Gunther oraz 9 – Max Zschuppe.

W drugim wyścigu na torze Hungaroring kierowcy BM Racing Team od razu ruszyli do walki o podium i zdetronizowali konkurencję zajmując wszystkie 3 miejsca na podium. Zwyciężył będący w znakomitej formie Karol Urbaniak. Drugie miejsce wywalczył Albert Legutko, trzecie Paweł Wysmyk. Na szóstym miejscu do mety dojechał Max Zschuppe. Ósmy był Max Gunther.

Kolejne dwa wyścigi serii Kia Lotos Race na austriackim Red Bull Ring-u odbędą się 14-15 maja.

W miniony weekend we Włoszech rywalizował także inny kierowca zespołu BM Racing Team i jego założyciel – Bartłomiej Mirecki. Częstochowianin, pomimo problemów z bolidem, wytrwale walczył z innymi kierowcami. W pierwszym wyścigu zajął 15-te miejsce. W drugim był 17-ty. Bartek Mirecki zapowiada ogromne emocje podczas kolejnych dwóch wyścigów na torze Silverstone w Anglii, 14-go maja.