Zwycięstwo w Jastrzębiu na początek rundy rewanżowej!

Od zwycięstwa 3:1 nad Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla rundę rewanżową II ligi rozpoczęli siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Podopieczni trenera Wojciecha Pudo na inaugurację sezonu 20/21 w Hali Polonia pokonali rezerwy Jastrzębskiego Węgla 3:1. W środę jadąc na teren rywala wszyscy w klubie liczyli na podobny scenariusz. Początek meczu był niezwykle wyrównany, a biało-zieloni dopiero w końcówce premierowej partii odskoczyli rywalowi, dzięki czemu objęli prowadzenie w całym spotkaniu. Gra AZS-u jeszcze lepiej wyglądała w kolejnej odsłonie. Dzięki dobrej zagrywce oraz skutecznej grze w ataku częstochowianie odskoczyli gospodarzom na cztery punkty i wydawało się, że pewnie dowiozą zwycięstwo. O losach partii decydowała jednak gra na przewagi, lecz więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, wygrywając 27:25. Drużyna AZS-u chciała zamknąć mecz w trzech setach, lecz w końcówce trzeciego seta wypuściła z rąk kilkupunktową przewagę, co wykorzystali jastrzębianie, doprowadzając do czwartej partii. W niej częstochowianie od początku wyszli bardzo skoncentrowani i dzięki solidnej grze postawili kropkę nad „i”, wygrywając środowe starcie 3:1.

Wygrana w Jastrzębiu była ósmą w tym sezonie w wykonaniu Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, którzy mają na swoim koncie już 24. punkty.

AT Jastrzębski Węgiel : Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 1:3 (21:25, 25:27, 25:23, 16:25)