70 lat minęło… – jubileusz „Plastyka”

70 lat minęło…

W tym roku Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego obchodzi swój jubileusz. Uroczystości z okazji okrągłej rocznicy odbywać się będzie w dniach 12 i 13 października.

– 12 października spotykamy się o 17:30 w Bazylice jasnogórskiej i rozpoczynamy jubileusz Mszą św – podkreślała na antenie Radia FIAT dyrektor ZSP Anna Maciejowska. O godz. 19.30 w Konduktorowni nastąpi otwarcie wystawy  kilkunastu naszych absolwentów, którzy sami nam tą wystawę zaproponowali. Są wśród nich osoby, które zajmują poczytne miejsca w polskiej sztuce, np. Anna Konik, Kasia Gołdyn, czy Tomasz Musiał. Wernisażowi towarzyszyć będzie recital Ani Andrzejewskiej, naszej absolwentki, która znana jest obecnie ze sceny muzycznej, jak również nasz absolwent Michał Sikorski, który obecnie jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się  malarstwem i tworzy muzykę elektroniczną. Na koniec występ Janusza Yaniny Iwańskiego.

Główne obchody zaplanowano na 13 października:

– O godzinie 11.00 otwieramy główną uroczystość inaugurującą rok jubileuszowy. Spotkamy się w audytorium szkoły z zaproszonymi gośćmi z Ministerstwa i innymi ważnymi osobami. Obecna będzie również społeczność szkolna. Zaprezentujemy wystawę z najbardziej cenionych i wyróżnionych prac dyplomowych naszych uczniów i kilka innych wystaw z naszych zbiorów. Do końca października 2018 roku będziemy pokazywać kolejno wystawy naszych absolwentów. Będziemy również prowadzić spotkania z autorami, pokazy, prezentacje, a nawet warsztaty z naszymi najwybitniejszymi absolwentami.

Osoby, które chcą uczestniczyć w obchodach 70-lecia szkoły plastycznej proszone są o poinformowanie organizatorów o swojej obecności.

KN