Adam Wodnicki wystąpi w Filharmonii Częstochowskiej

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana zaprasza w piątek (19 maja) o godz. 19.00 na kolejny koncert w ramach projektu muzycznego Multimedia Symfonia Gwiazd. Częstochowskiej publiczności zaprezentuje się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrygenturą Adama Klocka przy fortepianie zasiądzie Adam Wodnicki. Koncert poprowadzi Jacek Woleński.

Adam Wodnicki koncertuje jako solista na całym świecie zyskując uznanie krytyki i publiczności. Bierze udział w znanych międzynarodowych festiwalach muzycznych.
Pianista dokonał licznych nagrań płytowych dla wytwórni: Muza, Folkways,Wergo, Klavier, Centaur, Altarus i Dux, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki. Wydana w 2008 roku przez Dux płyta z koncertami fortepianowymi Serockiego, Bairda i Krenza otrzymała nominację Polskiej Akademii Fonograficznej do nagrody „Fryderyk 2009″. Wielokrotnie współpracował z radiem i telewizją. Z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach zarejestrował wszystkie utwory na fortepian z orkiestra Zygmunta Stojowskiego.
Pianista uzyskał dyplom w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Hoffmana. Studiował również u Guido Agostiego w Sienie oraz u György’ego Sebóka w Indiana University w Bloomington.
Był trzykrotnie nagradzany na krajowych konkursach Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie; otrzymał także trzy nagrody VIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.
W latach 1973-1977 był asystentem, a później adiunktem w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Od roku 1980 wykłada jako profesor fortepianu w University of North Texas College of Music w Denton.
Zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Adam Wodnicki jest redaktorem wykonawczym pierwszego wydania Dzieł wszystkich Paderewskiego, wydanego przez Musica Iagellonica w Krakowie.
Artysta został odznaczony Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.