Bezpłatne porady prawne

To kolejna forma pomocy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która oferuje poradnictwo prawne. Z porad można skorzystać nieodpłatnie w Częstochowie.

Pomoc prawna skierowana jest do wszystkich zainteresowanych.

Często Caritas kojarzy się głównie z tym, że dajemy żywność, jakieś paczki albo ubrania, a tutaj chodzi o pomoc prawną. Różnego rodzaju sytuacje są w życiu człowieka i czasami zdarza się tak, że potrzebuje on porady prawnika. Chcemy wyjść na przeciw tym potrzebom i proponujemy nieodpłatne porady w prawne w naszym Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas Archidiecezji Częstochowskiej na ul. ks. Stanisława Staszica 14. Te porady prawne odbywają się w czwartki w godzinach od 9.00 do 11.00 oraz w piątki od 13.00 do 14.00 – mówi wicedyrektor częstochowskiej Caritas, ks. Paweł Dzierzkowski.

A co trzeba zrobić, by móc skorzystać z takiej porady?

Oczywiście, żeby skorzystać z takiej porady prawnej, trzeba wcześniej się umówić w dniach od poniedziałku do piątku. W zależności od ilości osób, jaką prawnik jest w stanie przyjąć informujemy na bieżąco zainteresowane osoby o dostępnych terminach. To wszystko jest możliwe, dzięki prawnikom, którzy wolontariacko chcą pomóc takim osobom – dodaje ks. Paweł Dzierzkowski.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.caritas.czest.pl

KF

foto źródło: www.caritas.czest.pl