Częstochowa: Postępy w budowie węzłów przesiadkowych

W Częstochowie trwają prace związane z budową węzłów przesiadkowych w trzech miejscach. Największe postępy widać przy dworcu głównym PKP.

Przy każdym z węzłów przesiadkowych widać już zarys tego, jak będzie wyglądało otoczenie dworców. O tym, co aktualnie możemy zobaczyć przy budowie w centrum Częstochowy oraz na Stradomiu mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik:

Na Piłsudskiego mamy już konstrukcję zadaszenia przyszłych peronów, przy ul. Pułaskiego, przy dworcu Stradom PKP mamy też już zarys nowego układu komunikacyjnego, bo tam powstaje rondo, które zastąpi nam dotychczasowe skrzyżowanie przy wiadukcie. Myślę, że każdy widzi już postępujące prace i to cieszy, jednocześnie rekompensując utrudnienia, na które napotykamy.

A jak wygląda sytuacja na Rakowie?

Jest inna specyfika tych prac, ale także one postępują. Zbiegła się część prac z utrudnieniami związanymi z budową linii tramwajowej. Musieliśmy zainterweniować i skoordynować te prace prowadzone przez zarząd dróg i przez MPK. Przez dzień, czy dwa mieliśmy zmianę organizacji ruchu także w ciągu alei Pokoju w związku z pracami przy węźle przesiadkowym i tutaj ten ruch był dodatkowo blokowany. Troszkę zmieniliśmy harmonogram – opóźnimy te prace po to, żeby dać szansę kierowcom, by nie napotykali na dodatkowe utrudnienia. Oczywiście wszystko to w granicach terminu i założeń, które mamy – dodaje rzecznik.

Jak informuje Maciej Hasik, wszystkie trzy węzły przesiadkowe zostaną ukończone w drugiej połowie 2020 roku.

Inwestycja ma za zadanie poprawić komfort podróżowania i korzystania z publicznego transportu zbiorowego w naszym mieście. Łączna jej wartość wynosi 69 mln złotych.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content