„Częstochowianin w Toronto” już dziś o 18.00!

Spotkanie w ramach autorskiego cyklu Władysława Ratusińskiego „Odkrywanie Częstochowy” pt. „Częstochowianin w Toronto” już dziś (21 sierpnia) o godzinie 18.00 w Ratuszu .

Spotkanie odbędzie się z udziałem artysty plastyka Krzysztofa Domańskiego, który przedstawi prezentację na temat ochrony i użytkowania zabytków w Toronto:

Mój przyjaciel Władysław Ratusiński zaprosił mnie do udziału w swoim programie „Odkrywanie Częstochowy”. Prosił mnie żebyśmy chwileczkę próbowali odkryć zabytki w Toronto – jednym z największych miast Ameryki Północnej. Czy nam się to uda? Serdecznie zapraszamy na wieczorne spotkanie!

Krzysztof Domański opowie także o swojej pracy twórczej w Kanadzie, gdzie przebywa od ponad 30 lat.

Przygotowaliśmy ogromny reportaż fotograficzny i chcemy opowiedzieć jak to miasto wygląda i żyje. Jest to dziwne miasto, ponieważ jest to tygiel wszystkich narodowości. Jest to najwspanialsze miasto jeżeli chodzi o sztuki kulinarne, bo każda nacja otwiera od razu swoje restauracje. Także nie wychodząc poza miasto można się najeść potrawami z całego świata. Zapraszam do muzeum – będziemy plotkować na miejscu.

Wstęp na karnet lub jednorazowy bilet wstępu.

KF