Depresja to choroba cywilizacyjna naszych czasów, na którą cierpi coraz więcej osób. W samej Polsce zmaga się z nią ok. 1,5 mln ludzi. Prowadzić może do izolacji społecznej, nerwicy, długotrwałego stresu, a nawet do samobójstw. By przeciwdziałać tej chorobie oraz by wspomóc osoby już chore Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie postanowił przygotować seminarium na temat depresji.

Czwartego marca na Uniwersytecie im. Jana Długosza na Wydziale Prawa i Ekonomii odbędzie się otwarte seminarium pt. Depresja i jej oblicza. Wydarzenie jest organizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Spotkanie ma charakter naukowo-edukacyjny. Seminarium będzie się składało z trzech części: pokazu filmu Pręgi, Panelu Dyskusyjnego z zaproszonymi gośćmi, a na sam koniec odbędą się warsztaty z specjalistami” – mówi o przygotowywanym seminarium dr inż. Wioletta Sołtysiak pracownik dydaktyczno-naukowy Wydział Prawa i Ekonomii.

Na wykłady i spotkania zostało zaproszonych wielu specjalistów.

“W spotkaniu będą brać udział specjaliści z wielu dziedzin m.in. prawa, ekonomii, psychologii, pedagogiki czy psychiatrii. Także porady w kwestii depresji można otrzymać z niemalże każdego aspektu” – mówi dr hab. Monika Adamska-Staroń pracownik dydaktyczno-naukowy Wydział Nauk Społecznych, Katedra Pedagogiki.

Depresja jest chorobą podstępną i trudno wykrywalną. Zwyczajowe objawy takie jak chroniczne przemęczenie, brak apetytu, migrena czy bezsenność są często mylone z konsekwencjami współczesnego trybu życia. Depresja nie może być jednak bagatelizowana, a lecznicze właściwości czasu nie zawsze działają.

Celem niniejszego spotkania jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem depresji. Problem, który jest realny i dotyka coraz większej ilości osób, również w Polsce. Często objawy depresji są mylone z innymi zaburzeniami, lub  w przypadku dzieci z buntowniczą postawą. Należy jednak uważać, gdyż granice są bardzo płynne” – ostrzega dr Izabela Wrona-Meryk pracownik dydaktyczno-naukowy Wydział Nauk Społecznych, Katedra Pedagogiki.

Seminarium choć skierowane do studentów, jest otwarte dla wszystkich chętnych. To okazja na znalezienie pomocy lub zdobycie wiedzy jak samemu można pomóc. Do udziału w spotkaniu zapraszają pracownicy uniwersytetu:

Zapraszamy wszystkich, których dotyka ta przypadłość. Jest to choroba, którą można oczywiście nie tylko leczyć, ale wyleczyć. Wszystkich zainteresowanych raz jeszcze zachęcamy do udziału” – zapraszają pracownicy uniwersytetu.

Zapisów na warsztaty można dokonać przez mailowy kontakt z organizatorami. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content